Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Trendi i theksuesit ngjyrë vjollcë!

Ne kemi qenë të obsesionuar me të gjitha gjërat e purpurta këto ditë – dhe kur është fjala për grimin, tashmë e kemi përmirësuar kompletin tonë me disa buzëkuq të purpurt të denjë! Por kjo nuk është e tëra, si adhurues grimi, ne vazhdojmë të kërkojmë gjithnjë e më shumë dhe lutjet tona janë përgjigjur. Shtoni theksuesin ngjyrë vjollce – një trend që praktikisht do të sundojë botën kozmetike këtë vit. Shikoni më poshtë për të ditur më shumë rreth kësaj …

What

Çfarë?

Kur flasim për theksuesin ngjyrë vjollce, ne jemi duke folur për një varg ngjyrash vjollcë, nga ngjyrat e ftohta jargavan deri te ato pak më të errëta. Ngjyrat e ndritshme vjollcë që shkëlqejnë në thelb mund t’i japin fytyrës suaj një shkëlqim vezullues që gjithashtu mbulon çdo njollosje dhe ka veti ekstreme të reflektimit të dritës në pigment jargavan!

Artisti i famshëm i kozmetikës, Neil Scibelli, deklaroi për një botim në internet në lidhje me mënyrën se si ngjyra vjollcë është “përdorur si korrektues i ngjyrave nga artistë të kozmetikës për ta bërë lëkurën të duket më elastike dhe e shëndetshme, dhe kështu, një theksues ngjyrë vjollce mund të veprojë në të njëjtën mënyrë“.

How can you wear it?

Si mund ta përdorni atë?

Për shkak të gamës së gjerë të ngjyrave vjollcë, kjo ngjyrë është e lartë në shkathtësi dhe kështu duket ‘bombë’ në tone të ndryshme të lëkurës. Pasi baza juaj është bërë dhe vendosur bukur, bëni një lyerje të lehtë të theksuesit ngjyrë vjollce mbi mollëzat e faqeve dhe pak mbi ballin tuaj. Kjo hije gjithashtu mund të përdoret për theksimin e skajeve të brëndshme të syve nëse dëshironi një qëndrim sportiv të grimit të syve.

Nëse keni ten të ftohtë dhe mesatarisht të mirë, zgjedhni nuanca të ftohta ngjyrë vjollce të zbehtë, të cilat do t’ju japin një lloj vibrimi holografik në grim. Nëse lëkura juaj është në spektrin më të errët, mund të përdorni një hije më të errët ngjyrë vjollce ose një shtresë nuance të zbehtë ngjyrë vjollce mbi një theksues të ngrohtë si shampanja ose ari.

Our final thoughts

Mendimet tona përfundimtare

Ne jemi të gjithë për theksues sportiv ngjyrë vjollce këtë sezon – dhe jemi duke përdorur atë nga dita në natë! Për një pamje të ditës, përqëndrohuni në ndriçimin e lehtë të fytyrës (shmangni konturimin ose bronzimin), për një pamje të natës, konturoni mollëzat tuaja  të faqeve për të shtuar përkufizimin.