Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Suplemente të përditshme për rritjen e energjisë!

A ndjeheni të lodhur dhe pa energji? Mungesë gjumi?. Kur është fjala për rritjen e energjisë, neve na pëlqen të shtojmë suplemente me lëndë ushqyese në lëngjet apo çajin e mëngjesit. Por para se të përdorni suplemente të ndryshme , ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj në mënyrë që të kuptoni se cilat produkte janë të mira për trupin tuaj. Tani ju do mund të shihni disa pluhura natyral dhe vajra të cilët mund ti shtoni në dietën tuaj, me të cilat ju do mund të rrisni energjinë dhe qëndrueshmërinë tuaj.

Mësoni se si të prodhoni energji për trupin tuaj.

Proteinë pluhuri nga lëngu i eshtrave

Image result for bone broth protein powder

Aminoacidet të cilat gjendet në lëngun e eshtrave thuhet se ndihmojnë në transformimin e glukozës në energji të vlefshme, gjë e cila e bënë një opsion përfitues për tu përdorur në mëngjes para stërvitjeve.

MCT vaj me bazë kokosi

Image result for MCT oil

MCTs janë zinxhir të acideve yndyrore të cilat krijojnë energji instante dhe ndihmon në ndërtimin e muskujve.  Provoni këtë suplement pas stërvitjeve në mënyrë që të fitoni energji, për të cilën do keni nevojë gjatë tërë ditës.

Alga të gjelbra

Image result for blue green algae

Alga të gjelbra 100% organike mund të shpejtojnë rigjenerimin e indeve të muskujve, të rrisin imunitetin dhe të rrisin qëndrueshmërinë. Thuhet se alga e gjelbërt është ushqimi me më shumë lëndë ushqyese që ekziston, me më shumë se 65 vitamina dhe minerale.