Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si të ruani grimin në fytyrë nga djersitja e trupit!

Mendoni këtë: Fytyrë me grim, djersitje e tepërt në mes të gushtit. Sa të nevrikosur do të ishit? Në mënyrë që të mundeni të shpëtoni grimin tuaj nga vet djersa juaj, ne biseduam me disa eksperta të grimit për të kuptuar se si ruajn grimin ata kur është moti i nxehtë në tapetin e kuq. Ja ku keni 5 hapa që duhet ti aplikoni kur djersa është e pashmangshme.

Primeri pengon rrëshqitjen e grimit me djersën tuaj

Image result for revolution matte fix spray

“Primerët mat janë më të mirës, sidomos për ditët e nxehta,” thot Jackie Gomez. Primeri mat është i mirë për lëkurë të yndyrshme. ”

Përfundoni grimin me aplikimin e një spërkatësi apo pudre

Artistja Hector Simancas preferon aplikimin e pudrës në fund të grimit. Si dhe për siguri shtesë ajo aplikon spërkatës pas aplikimit të pudrës.

Zgjedhni teksturën e bazës me kujdes

Përderisa Gomez thot se çdo bazë grimi duhet të zgjasë nëse aplikoni primer, Simancas preferon pudrën kur temperaturat arrijnë maksimumin. Edhe më mirë, provoni një hidratues me ngjyrë që përmban SPF 30 ose më shumë. Formula e lehtë ka më pak shansa të prishet nga djersa se sa baza e grimit.

Kur djersa fillon të rrëshqasë në lëkurë, merrni faculeta para pudrës

“Gjithmonë pastroni yndyrën e tepërt me një faculetë, dhe pastaj freskoni grimin me një pudër,” thot Gomez. Mos i ndryshoni hapat pasiqë pastaj pudra e aplikuar mbi ujë nuk do të duket aspak bukur.

Mbani disa mjete për freskim me vete

Ashtu si tham që të mbani me vete faculeta, gjithashtu ju duhet edhe një brushë për aplikimin e pudrës, pastruesit e pambukut janë të mirë nëse keni nevojë për pastrimin e ndonjë gabimi gjat aplikimit të maskarës apo eyeliner-it.