Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Si të bëni trajtimin e flokëve në kushte shtëpie

Ashtu si lëkura, gjithashtu edhe flokët tuaj kanë nevojë për kujdes shtesë që të duken të shëndetshme. Pikërisht ju duhet të mbështeteni në një banjë për flokë që lehtë mund ta bëni në shtëpi. Pyesni si? Epo, mbështetuni në shampo dhe kondicioner të llojit të parë të masazhit. Ja si mund ta përdorni atë për një trajtim të flokëve në shtëpi …

Image result for nashi argan shampoo

Rruga e përsosur për një kokë të shëndetshme

Ne i nënshtrojmë flokët një numri të stresuesve çdo ditë. Kjo është arsyeja pse ne humbim gjithmonë kohë për t’u kujdesur për flokët tona. Gama e përzgjedhjes së shampove të duhur është një zgjidhje për të mos shpenzuar shumë kohë për trajtimin e kokës së shëndetshme dhe flokëve të bukur.

E ushqyer dhe rinovuar

Kjo gamë është e pasur me kompleks mineralesh deti që lehtëson kokën, si dhe një kombinim të vitaminave dhe freskuesve aktiv që mbrojnë flokët nga traumat e jashtme. Është gjithashtu e pasur me përbërës si vaji i farave të helianthus annuus që thellësisht ushqen kokën, si dhe pyrithion zinku dhe lizinë që janë anti-fungale dhe forcojnë mbrojtjen e kokës.

Masazhimi është zgjidhja

Përderisa kondicionerët tuaj të zakonshëm kanë nevojë të aplikohen përgjatë tërë fijeve deri në majat e flokëve, ky kondicioner mund të masazhohet direkt në lëkurën e kokës. Kjo e ndihmon atë të depërtojë thellë brënda duke ju dhënë edhe flokë të trasha të hidratuara.