Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Pse shiriti për flokë llogaritet si aksesori më tërheqës i vitit 2018!

Nëse mendoni se shiritat për flokë janë tërhequr me Blair Ëaldorf me përfundimin e Gossip Girl, atëherë jeni shumë gabim. Ne do ta quanim si aksesori më tërheqës gjatë këtij viti.

Por, për dallim nga Blair e cila pëlqente shiritat harkor dhe kristalet, stilet më atraktive të aksesorëve të flokëve janë mbështjellësit dhe turbanët për kokë. Padyshim që do t’i pëlqeni sepse janë të rehatshëm dhe shumë dominues në të njejtën kohë. Nëse nuk na besoni, atëherë na lejoni të ju bindim përmes fotove të mëposhtme:

Për fillestarët , të përshkruajmë funksionin e tij praktik: një shirit për në kokë i mban flokët larg nga fytyra.

Ju nuk keni nevojë të blini gjithnjë, mund të eksperimentoni edhe me shiritat e paketimit të Chanel për shembull.

chanel package 🎀 @doriasantlofer @thisisclay

A post shared by Carissa Gallo (@carissajg) on

Një shirit mund të shëndrrojë një bishtalec të mërzitshëmnë diçka më interesante.

Ky aksesor ju bën të dukeni e ëmbël dhe jo djallëzore.

Por, edhe e vrazhdë gjithashtu, me një pamje tejet tërheqëse!

Kaia and her smokey eyes at @tomford tonight. 👀 RG @kathou

A post shared by The Cut (@thecut) on

Shiriti për kokë është perfekt për ditët e ngrohta në plazh, ju mund ta kombinoni me ngjyra dhe modele të ndryshme.