Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Mango lançoi një koleksion të tërë të inspiruar nga fustanet e tija në Met Gala!

Për herë të parë, Mango u shfaq në tapetin e kuq të Met Galas. Brendi spanjoll i veshjeve high-street i dashur nga Priyanka Chopra, Taylor Swift dhe Gigi Hadid, zgjodhën Sofia Sanchez de Betak, një ambasadore e kahmotshme e Mangos, për të bërë shfaqjen e tijë madhështore në këtë mbrëmje. Pjesa më e mirë? Çdo element i vetëm i pamjes së sajë që nga e hëna e parë në Maj janë në dispozicion për tu blerë.

Mango Made a Gown for the Met Gala 2019and You Can Actually Shop It

Sanchez u lidh me Mango menjëher pasi që ajo mori ftesën për në Met Gala. I tërë procesi zgjati rreth 2 muaj – nga takimet e para e deri tek provat në zyrat qendrore të Mangos në Barcelonë e deri tek dita e madhe.

Mango Made a Gown for the Met Gala 2019and You Can Actually Shop It

“Jemi duke punuar me stilisten Mimi Cuttrell. Ajo na ndihmoi në zhvillimin e konceptit të fustanit, sëbashku me të dhënat nga Sofia,” thot Ainhoa San Martin, PR drejtoresha e Mangos. Cuttrel i erdhi një inspirim për fustanin: një mango. Ai gjithashtu stiloj Chopra, të dy motrat Hadid si dhe Sara Sampaio për këtë ngjarje.)

pColor swatch options for Sanchez's Mango lookp

Është një interpretim “ironik” i emrit të brendit, thot San Martin, i cili pastaj zbuloi përzgjedhjen e ngjyrave, materialit si dhe siluetën.

pThe inspiration for Sanchez's look A mango as in the fruit.p

“Të jem e sinqertë, në fillim, kur biseduam për frutin, ishim paksa skeptik duke menduar se kjo do të jetë një sfidë për ne,” tha San Martin. Por pasi që ata vazhduan të mendojnë dhe të zhvillojnë pamjen, të gjithë u dakorduan se ishte mënyra më e mirë për të vazhduar para, sidomos kur tema e Met Gala ishte “camp”.

watercolor illustration of woman wearing a strapless dress

“Ne po ekzagjerojmë kualitetin e mangos, me një pakësim të ngjyrave si dhe forma trapezi me shtresa të ndryshme,” thot ajo. “Çanta që ajo ka është në formë të mangos. Ajo ka vathë vërtetë të mëdhenj në formë të frutit. Gjithçka përshtatet me konceptin e temës “camp.”

pA closeup of the table at Sanchez's Met Gala fittingp

Për brendin, ky projekt ishte përtej “krijimit të fustanit të mrekullueshëm që të vesh ajo që gjithashtu do përshtateshin me punën që ne bëjmë,” thot San Martin. “Është shumë e rëndësishme që klientat tanë të jenë të aftë të shohin atë që e bëjmë ne,” thot ajo. Kjo nënkupton që ju do të mund të bleni fustanin e Sanchez për veten tuaj.

Brendi sapo lançoi koleksionin Gala që përfshinë fustanin e Sanchez si dhe mundësi të tjera të veshjeve, plus aksesorë. Koleksioni do jetë në dispozicion online si dhe në dyqanin e Mangos në New York. Shumica e veshjeve janë nën 130$, në përjashtim të fustanit të saj nga tapeti i kuq, i cili është me çmim 499$.

Tie-dye print dress

“Për neve, shumë rëndësi ka që gjithçka të reflektojë thelbin e brendit,” thot ajo. Mango shënjestron klient modern dhe feminist, që kërkojnë veshje që përshtaten në çdo ngjarje, nga puna në lojë, spjegon ajo. Koleksionet janë të gjëra dhe të ndryshme, por linja është gjithnjë e njejtë.”Femrat ndjehen mirë kur veshin rrobat e tona. Ato ndjehen të fuqishme. Ato e dijnë që mund të bëjnë çfardo që bëjnë.”

Fringe dress - General plane

Tie-dye print dress - General plane

Fringe dress - General plane

Sequined midi dress - Details of the article 5

Crystal faceted earcuff - General plane

Asymmetric stiletto shoes - Details of the article 4

Fringe dress - Details of the article 5