Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Konturimi i thonjve,mënyra më e shpejtë për të arritur pamje të thonjve më të gjatë!

Keni konturuar mollëzat, këmbët, qafën, nofullën etj, dhe tani është koha të konturoni edhe thonjtë tuaj.

“Kjo është një gjë që bëja kur isha e re” thot manikyristja Jin Soon. “Kur isha e re, shoqet dhe unë nuk ngjyrosnim thoin në tërësi në mënyrë që ato të dukeshin më të gjatë.”

Për të krijuar një pamje më të gjatë të thonjve, e tëra që duhet të bëni është të përdorni një shtresë bazë transparente ose një hije të hapur në thonj, pastaj të përdorni një ngjyrë të mbyllur në mes të thoit. Kjo ju jep thonjve efektin e konturimit.

Choi përdori këtë truk gjenial në pistat e javës së modës së Vera Wang, ku ajo aplikoi shtresë bazë në thonjtë e modeleve dhe pastaj në mes aplikoi hijet e hapura roze ose e kuqe e errët. Për të përfunduar pamjet, ajo përdori një shtresë top gjysmë mat.

“Kjo pamje jo vetëm që është moderne po edhe jep iluzionin e thonjve më të gjatë” thot ajo.

Ja disa nga pamjet që ajo krijoi me konturim të thonjve:

image

View this post on Instagram

Flaunt nails @stephstonenails

A post shared by BELLA (@bellathorne) on