Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Kështu mund të gjeni hijën tuaj përfundimtare të buzëkuqit!

Gjetja e hijes së përsosur të buzëkuqit shpesh duket si një detyrë e pamundurë. Kjo është derisa e gjeni ndërtonin tuaj- kjo është arma sekrete për të gjetur ngjyrën më lajkatuese të grimit për tonin e lëkurës suaj.
Ka 3 kategori: e ngrohtë, e ftohtë dhe neutrale. Nëse keni një ton të ngrohtë, juve ju duhet një buzëkuq që përmbanë nuancë të kuqe, pjeshkë, portokalli, apo edhe të verdhë. Ndërsa nëse keni ndërton të ftohtë, buzëkuqi me ngjyrë të kaltërt ose vjollce do të ishte i duhuri për ju. Nëse keni ton neutral, mbase do të dukeni bukur në çdo gjë.

Ne e dijmë që gjetja e ngjyrës me ndërtonin e duhur është mëse e vështirë, për atë kur ne krijuam të riun Matte Power Bullet, ne formuluam buzëkuqin në tonet e ngrohta dhe të ftohta për t’ua lehtësuar gjetjen e hijes së duhur për ju. Edhe pse nuk do të thot që ju nuk mund ti përdorni të dyja, vetëm se e bën më të lehtë që ju të gjeni të duhurën!

MASQUERADE

Masquerade

Ndërtoni: I ftohtë
Ju anjëher nuk ndjekni turmën, dhe adhuroni të zbuloni gjëra të reja dhe të ndryshme. Nga bukuria deri tek moda, ju do ikni nga stereotipet dhe trendet dhe gjithmone do të zgjedhni alternativën. Ju jeni rrebele, juve nuk ju intereson edhe pse nuk shkoni me të gjith.

LADIES NIGHT

Ladies night

Ndërtoni: i ngrohtë
Femra për femrën: ju pëlqen të shoqëroheni me shoqet e juaja. Ju jeni e guximshme, me vetëbesim si dhe gjithnjë jeni e para në pistën e kërcimit me shoqet e juaja përkrah.

POOL PARTY

Pool Party

Ndërtoni: i ftohtë
Juve kurrë nuk keni nevojë për një arsye për të kaluar një kohë të mirë si dhe gjithnjë jeni gati për gjithqka. Jeni vajza të cilën të gjith duan ta njohtojnë.

GRADUATION DAY

Graduation day

Ndërtoni:i ngrohtë
Më e suksesshmja në klasë. Ti je një punëtore e vërtetë e cila nuk i frigohet asnjëher sfidave. Nuk i beson fjalës Jo si dhe gjithmonë je e gatshme të thyesh rregullat për të arritur majat.\

PAY DAY

Pay day

Ndërtoni: i ngrohtë
Ju ndoshta punoni shumë por luani edhe më shumë. Ju mundoheni deri në të premten dhe prap se prap fundjavën e kaloni duke kaluar momentet më të bukura të jetës. Ju pëlqen të shpenzoni paratë me shoqet e juaja, duke pirë në vendin më të mirë në qytet.

THIRD DATE

Third date

Ndërtoni: i ngrohtë
Shef apo nëse mund të them mbretëreshë e lojës së takimeve, ju i dini rregullat dhe e dini sakt se si ti luani ato. Ju jeni feministe, joshëse dhe asnjëher nuk mund t’ju kapin pa buzëqeshje. Por edhe pse e doni lojën e takimeve, prap se prap ju jeni romantike në zemër duke kërkuar dashurinë.

JOYRIDE

Interview

Ndërtoni: i ftohtë
Thënia ” Rregullat janë për ti thyer” është motoja juaj e jetës. Ju jeni të egër, gjithnjë në kërkim të aventurave të çmendura,duke udhëtuar në destinacione të reja me shoqërinë tuaj.

INTERVIEW

Interview

Ndërtoni: i ngrohtë
Vendosmëri e nivelit të fundit- kjo jeni ju. Ju ëndërroni të shëndrroheni në mongol një ditë, duke udhëhequr mbretërinë tuaj. Ne presim që ju do të kombinoni fuqinë e buzëve tuaja me fuqinë e veshjes suaj, duke udhëhequr për 5 vitet e ardhëshme!