Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Ja cila është prerja më tërheqëse e flokëve e vitit 2019!

Kemi zbuluar shumë tendenca të fundit rreth modës për vitin që vijon. Ajo që na bëri më së shumti përshtypje ishte trendi i flokëve me balluke. Maine Mendoza, Kim Jones dhe Kathryn Bernardo janë vetëm disa nga zonjushat që kanë praktikuar trendin e ballukeve në stile të ndryshme.

A e ndjeni nevojën për të bërë një palë balluke edhe ju? Hidhni një sy stileve më tërheqës të ballukeve që mund t’i provoni më poshtë:

  1. Stili i ballukeve në formë gjysmë-hëne

Fijet e gjata që formësojnë fytyrën tuaj, ndikojnë në zbutjen e mollëzave të trasha dhe mjekrrës së mprehtë.
Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person, sitting, closeup and indoor

 

  1. Balluke të shthurura

Pjesët e flokëve që bien lehtë në ballin tuaj, shtojnë një prekje akoma më romantike në pamjen tuaj. Plus, ky stil është shumë i lehtë për t’u mirëmbajtur, thjeshtë i lani dhe jeni gati.
Image may contain: 1 person, closeup
Image may contain: 1 person, closeup
Image may contain: 1 person, closeup

 

  1. Balluke në formë perdeje

Ndoshta trendi më i madh i vitit 2018, balluket në formë perdeje, të ndara në mes japin elegancën dhe tërheqjen e një femre.
Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person, closeup
Image may contain: one or more people