Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Çfarë duhet të vishni në një dasëm!

A do keni një mori dasmash këtë verë? Ja se si do të duhet të visheni për ato.

  1. Më e mira nga ju

Mbajuni stilit tuaj: nuk keni krijoni panikë të dasmave të cilat diktojnë fustane me lule dhe përplot ngjyra. Nëse ju gjithmonë visheni me ngjyrë të zezë, mos e ndërroni atë, vetëm se kujdes që aksesorët të jenë pikante dhe me pak shkëlqim. Dhe nëse vendosni të vishni veshje me lule, përshtatni ato me bizhuteri metalike apo një pal këpuce të veçanta.

  1. Ngjyra të zbehta

Kujdes që mos e tërhiqni vëmendjen nga nusja – asnjëher mos vishni fustan me ngjyrë të bardhë. Nëse duhet të vishni ngjyra të zbehta apo veshje më joshëse dhe më të zbuluara – bisedoni me të zotin e shtëpisë.

  1. Mos i përshtatni veshjet

Gjithmonë kujtoni rregullin e përshtatjes së veshjeve – asnjëherë mos përshtatni çantën, këpucët dhe rripin.

  1. Shkoni në dasëm e pastërt

Shmangni ngjyrCn e shtirur. Askush nuk dëshiron të jetë personi i cili përshkëllen vellon e nuses me ngjyrë portokalli.

  1. Veshje të ngrohta

Një xhaketë nuk është më i ndaluar: thjeshtë vendosni një karficë zbukurimi dhe vendoseni xhaketën mbi supe, mos e vishni. Gjithashtu duket moderne edhe një bluzë një madhësi më e madhe se e juaja mbi fustanin tuaj.

  1. Mbathje moderne

Mësoni vendin ku do mbahet dasma: nëse është jasht atëherë taket nuk janë një opsion i mirë për hapsira me bar. Në vend të atyre, zgjedhni një palë këpuca të rrafshëta sateni të bukura me detaje. Asnjëher mos mbathni çizme pasi që ato gjithnji duken keq në dasma.

  1. Çanta

Asnjëher nuk duhet të merrni një çantë të madhe për në dasëm. E përsosur do ishte nëse merrni një çantë të vogël e cila do qëndronte për bukuri në krahun tuaj përderisa merrnit pijën tuaj.

  1. Veshja e të njejtit fustan

Ju mund të vishni fustanin apo kostumin tuaj sa her që të dëshironi, në dasme të ndryshme , por gjithmonë duhet të keni parasyshë që të ndërroni bizhuterinë apo ndonjë detaj tjetër që do e vidhte vëmendjen nga fustani.