Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

Buzë të shëndetshme dhe të kuqe në çdo kohë!

Ka mënyra të panumërta për të bërë një pamje perfekte dhe të pikturuar kur keni buzë të përsosura, por çfarë ndodh kur buzët e tua janë të shurdhër, zbehtë dhe të errët? Në vend që t’i mbuloni buzët tuaja të buta me buzëkuq në nuanca të errëta, përdorni këshilla dhe truqe për t’i dhënë shkëlqim të shëndetshëm – që buzët tuaja t’i bëjë me buzëqeshje edhe më të bukur!

Cool as a cucumber

Freskimi me kastravec

Kastraveci merr votën tonë si perime e gjitha sezonave. Me përmbajtjen e tij të lartë të ujit (95% ujë) dhe shumë vitaminave, na mban të hidratuar dhe të freskët. Gjithashtu ndihmon në ndriçimin e buzëve të errëta. Thjesht merrni një copë kastraveci dhe fshini buzët për të lejuar lëngun të përthithet. Ju mund ta bëni këtë pesë minuta në ditë dhe ‘voila’, do të keni buzë të bukura dhe të shëndetshme në çdo kohë!

Image result for pretty lip balm

Është koha për selfie

Gjithmonë përdorni një balsam buzësh me përmbajtje SPF sepse buzët mund të errësohen! Ne rekomandojmë nuanca super të këndshme si; energji pjeshke, bukuri koralore, ndikim trëndafili, rinim karameli, përshtypje jargavani dhe mbrojtje xhenxhefili, nuk do të kërkojmë më tej. E gjithë kjo e kombinuar me vaj ulliri dhe vitaminë E shërbejnë gjithashtu për të ushqyer buzët tuaja. Tani mund të bëni selfie me buzë të fryra dhe të përsosura, pa u shqetësuar!

Buttery therapy

Trajtim me gjalpë

Gjalpi është mjeti më i mirë në shtëpi për buzët tuaja. Mënyra më e thjeshtë për ta përdorur është të aplikoni një shtresë të hollë mbi buzët tuaja para se të shkoni në shtrat, së bashku me një masazhimi i butë dhe duke e lënë të qëndrojë brënda natës. Kjo është një nga mënyrat më efektive dhe më e lehtë për buzë të kuqe dhe të buta.