Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë

16 stilime flokësh mahnitëse që do të donit t’i provoni në 2019!

Keni nevojë për pakë frymëzim të flokëve për kët vit të ri? Këtu keni disa nga tendencat e fundit të stilimeve  dhe ngjyrave  të flokëve që ju duhet t’i dini për 2019 …

 1. Bishtalec i mbërthyer

Ky bishtalec i ëmbël u krijua nga femra që është përgjegjëse për këtë model flokësh,në Instagram, Kristen Ess. Flokët e dredhur në një nyje dhe në vend se të kapni pjesën e mbetur të flokut ju duhet që gjysmën tjetër ta lëshoni të lirë. Mrekulli.

No automatic alt text available.

 1. Punxh i gërshetuar

Kjo xhufkë e gërshetuar është mishërim i elegancës. Për ta rikrijuar, kapni flokët në bishtë në pjesën e qafës dhe fiksojeni mirë atë. Gërshetoni gjatësinë dhe pastaj rrotulloni bishtin e gërshetuar më lartë dhe krijoni një xhufkë të trashë dhe fiksone atë.

No automatic alt text available.

 1. Rozë e zbehur me prerje flokësh ‘bob’

Kanë kaluar ngjyrat e neveritshme pink shumëngjyrëshe të 2018;

2019 bën thirrje si ky model bob nuancë e zbehur rozë.

Image may contain: 1 person

 

 1. Fjongo e rregullt

Për vitin 2019 nuk ka asgjë më te bukur se sa një fjongo i zi .Çka do që jeni duke mbajtur, një bisht, gërshetë, bishtalec, ose punxh, sigurohuni që ta lidhni fjongon në formë kordele. Po, përparësi nëse është prej kadifeje.

No automatic alt text available.

 1. Kapëset e flokëve janë përsëri “cool”

Simone Rocha ka zbukuruar flokët e modeleve me një tufë kapëse flokësh të stiluara, për shfaqjen e saj  Pranverë -Verë 2019. Rikrijimi i kësaj pamje është shumë i lehtë – e keni parasysh besoj, vetëm vendosni kapëse të stolisura në flokët tuaj.

Image may contain: 2 people

 1. Punxh i vockël bebesh

Pyetja: A ka diçka më të adhurueshme sesa një xhufkë e voçkël e flokëve?

Përgjigje: Jo, nuk ka.

Dëshmia: blogere e bukurisë, Allana Davison.

Image may contain: 1 person

 1. Shiritat për flokë, kundër djersitjës janë rikthyer

Miu Miu na bëri të dëshirojmë të gjurmojmë të gjitha shiritat e viteve ’90 pas shfaqjës Pranverë-Verë 2019. Sepse nëse Kaia Gerber e mban atë,ateherë do të duam edhe ne.

Image may contain: 1 person

 1. Punxh në formë bananeje

Ne kemi lëvizur punxhin e çrregullt nga lartë; 2019 bën thirrje për një punxh në formë bananeje me të ulët dhe të fiksuar.

No automatic alt text available.

 1. Pjeshkë e çuditshme

Kjo prerje ‘bob’ ngjyrë pjeshke e zbehur është një tendencë që duhet të provoni në 2019.

No automatic alt text available.

 1. Bishtalec i mbështjellur

Bishtët e mbështjellur kanë rrëmbyer zemrat tona në shfaqjen e modës Pranverë-Verë të Uma Wang. Thjeshtë merrni një copë pëlhure dhe mbështjellne atë rreth bishtit tuaj, edhe atë vetëm gjysmën e gjatësisë së flokut. Shumë e lehtë.

Image may contain: 1 person

 1. Blair Waldorf – shiritat e flokëve

Vërtetohet se Shiritat e flokëve janë duke bërë një rikthim për 2019 dhe ne jemi 1.000% duke marrë në treg këtë produkt.

Image may contain: 2 people

 1. Nuancë karameli

Tonet e ngrohta do të jenë fituese në 2019, kështu që zgjedhni të lyeni me ngjyrë karamel-me shkëlqim flokë bebesh edhe atë nga mesi i flokëve deri në fund të gjatesisë së flokëve tuaj.

No automatic alt text available.

 1. Çokollatë e zezë

E mërzitur me balayage (flokë me nuanca)? Kjo ngjyrë brune inspiruese – kakao e pasur  është trend për vitin 2019. Harroni fijet e flokut me nuanca të theksuara,brunet duhet të shkallëzojnë flokët dhe të mbajnë balluke qe të theksojnë tonet e mbyllura.

Image may contain: 1 person

 1. Karamel

Ne kemi ecur përpara, nga bjondet e bardha të akullta të vitit 2018 në ngjyrat e lezetshme klasike, nuancë karamel. Bjondet duhet të shikojnë blogeren kanadeze Allana Davison për keshillat e saj për flokët,më besoni, ju nuk do të zhgënjeheni.

Image may contain: 1 person

 1. Kapëse flokësh të stiluara

Rrëshqitjet e flokëve vajzërore të shkollës së viteve të 90-ta janë rritur oficialisht… Po, bëhuni gati të adhuroni  kapëset e stolisura aq elegante të vitit 2019.

No automatic alt text available.

 1. Punxh balerine

Grumbulloni gjatesinë e flokut tuajë në një xhufkë balerine për këte vit,aq më i madh është aq më mirë.

Image may contain: 1 person

26 Komente
 • lacoste outlet

  Needed to draft you a tiny remark in order to thank you so much as before just for the nice strategies you’ve documented above. This is quite wonderfully open-handed with you to allow extensively all numerous people might have advertised as an e-book to help with making some cash for themselves, notably seeing that you might well have done it if you wanted. These smart ideas also acted to be a great way to be certain that the rest have a similar interest the same as mine to figure out significantly more in regard to this problem. I’m sure there are thousands of more fun moments in the future for folks who looked over your blog post.

  15/01/2019 në 17:12
 • retro jordans

  Thanks so much for giving everyone an extremely spectacular possiblity to read critical reviews from this site. It’s always very kind and as well , jam-packed with amusement for me personally and my office mates to search your web site on the least thrice in 7 days to read the newest stuff you will have. And definitely, I am usually fascinated with the unique creative concepts served by you. Certain 3 points in this article are really the most impressive I have had.

  16/01/2019 në 01:09
 • curry 5

  I wish to get across my affection for your generosity supporting those who really need help with your matter. Your real dedication to passing the message across has been remarkably beneficial and have really encouraged girls much like me to realize their objectives. Your own informative facts denotes so much a person like me and a whole lot more to my mates. Regards; from all of us.

  16/01/2019 në 09:17
 • ihptz.org

  Hey There. I discovered your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will be sure to bookmark it and come back to learn extra of your useful info.
  Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

  16/01/2019 në 13:31
 • sopcich.com

  What i do not understood is actually how you’re not actually
  a lot more smartly-favored than you might be right now. You are very intelligent.
  You understand thus considerably in terms of this matter, produced me individually
  consider it from a lot of numerous angles. Its like women and men aren’t
  involved until it’s one thing to accomplish with Woman gaga!
  Your own stuffs outstanding. Always care for it up!

  16/01/2019 në 17:12
 • agen sbobet terpercaya

  My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the expenses.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous websites for about a year and
  am concerned about switching to another platform.
  I have heard good things about blogengine.net. Is there a way I
  can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be greatly appreciated!

  16/01/2019 në 17:24
 • yeezy sneakers

  I am just writing to make you understand what a superb experience my wife’s daughter gained using yuor web blog. She came to understand some details, with the inclusion of what it’s like to have an excellent teaching mindset to get certain people completely master certain extremely tough subject matter. You undoubtedly exceeded our own desires. Thank you for displaying those effective, healthy, revealing and cool tips on the topic to Kate.

  16/01/2019 në 20:35
 • find this

  This excellent website really has all the information and facts I needed about this subject and didn’t know who to ask.

  17/01/2019 në 00:12
 • ysl handbags

  I would like to convey my gratitude for your kind-heartedness in support of men who actually need help with this matter. Your personal dedication to passing the message across appeared to be particularly helpful and have really encouraged associates just like me to arrive at their pursuits. Your invaluable publication indicates a lot a person like me and substantially more to my fellow workers. Thanks a lot; from each one of us.

  17/01/2019 në 03:59
 • paul george shoes

  I and my buddies appeared to be checking out the great key points on your site while unexpectedly got a horrible feeling I never thanked the blog owner for those tips. All of the ladies had been for that reason joyful to read through all of them and have extremely been having fun with those things. We appreciate you actually being so helpful and for having some tremendous areas millions of individuals are really needing to know about. My personal sincere apologies for not saying thanks to you earlier.

  17/01/2019 në 12:57
 • adidas yeezy boost

  My husband and i have been very excited Michael could carry out his studies through your ideas he made through your web pages. It is now and again perplexing to just choose to be giving for free guides most people may have been making money from. And now we understand we have the writer to be grateful to because of that. All of the explanations you made, the easy blog menu, the relationships you help create – it’s many unbelievable, and it’s really assisting our son in addition to us recognize that that theme is pleasurable, and that’s especially important. Many thanks for all!

  17/01/2019 në 15:20
 • ferragamo belts

  My husband and i ended up being really thankful Edward could finish up his analysis with the ideas he made using your web site. It is now and again perplexing to just possibly be handing out tactics some others may have been selling. So we fully understand we have got the website owner to give thanks to for that. The type of explanations you made, the straightforward website menu, the friendships you can help engender – it is all overwhelming, and it’s leading our son and our family imagine that that idea is fun, which is certainly exceedingly important. Thank you for everything!

  17/01/2019 në 22:42
 • michael kors outlet

  I actually wanted to type a word in order to thank you for all of the pleasant tactics you are placing on this site. My incredibly long internet lookup has finally been honored with wonderful tips to share with my friends. I would repeat that most of us readers are extremely blessed to dwell in a very good network with very many special individuals with good opinions. I feel rather fortunate to have encountered your webpages and look forward to really more brilliant moments reading here. Thanks once more for all the details.

  18/01/2019 në 05:43
 • yeezy boost 700

  I needed to put you that tiny observation so as to say thanks a lot the moment again regarding the pleasing opinions you have contributed in this article. It is certainly particularly open-handed with you in giving openly what exactly a few people could possibly have offered for an e-book to get some cash on their own, primarily considering the fact that you might well have done it if you ever considered necessary. These good ideas as well acted to become a good way to be certain that other people online have a similar dream like my own to understand a lot more pertaining to this condition. I believe there are many more pleasant sessions ahead for individuals who go through your blog post.

  18/01/2019 në 13:52
 • bonus benvenuto

  Excellent post. I was checking continuously this weblog and I’m inspired!

  Extremely useful information specially the remaining part :
  ) I handle such information much. I was looking for this
  particular info for a long time. Thanks and good luck.

  18/01/2019 në 21:55
 • jordan retro 13

  I precisely wanted to appreciate you all over again. I’m not certain the things I might have used in the absence of these pointers discussed by you relating to this theme. It seemed to be a depressing issue in my view, however , taking a look at a new expert form you solved it took me to cry over joy. I am just grateful for this information and in addition expect you really know what an amazing job that you are putting in teaching the mediocre ones via your webpage. I am certain you haven’t come across all of us.

  18/01/2019 në 22:57
 • bonus scommesse settembre 2018

  An impressive share! I’ve just forwarded this onto a friend who was doing
  a little research on this. And he in fact ordered me dinner simply because I
  stumbled upon it for him… lol. So let me reword this….
  Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to discuss
  this matter here on your site.

  18/01/2019 në 22:58
 • balenciaga sneakers

  My wife and i got really lucky when Chris could complete his homework with the precious recommendations he obtained out of the weblog. It is now and again perplexing just to choose to be handing out procedures which other people may have been selling. We recognize we have got the website owner to be grateful to for this. The type of illustrations you made, the straightforward website navigation, the friendships you will make it possible to create – it’s got everything spectacular, and it’s really helping our son in addition to us do think that issue is awesome, which is certainly really essential. Thanks for all!

  19/01/2019 në 05:56
 • caterpillar boots

  I’m just commenting to let you understand of the awesome experience my wife’s girl undergone using yuor web blog. She came to understand a lot of details, which include what it’s like to have a great coaching mood to let many more without difficulty fully grasp chosen problematic matters. You truly surpassed our expectations. I appreciate you for showing those informative, trustworthy, educational as well as cool tips on your topic to Emily.

  19/01/2019 në 15:07
 • nike flyknit

  I and my friends were found to be taking note of the nice helpful hints located on the website and before long developed a horrible feeling I never expressed respect to the site owner for those techniques. All the young boys are already certainly thrilled to see all of them and have now seriously been tapping into them. Thanks for truly being simply considerate and also for having certain fantastic ideas most people are really needing to understand about. My very own sincere apologies for not saying thanks to sooner.

  19/01/2019 në 23:42
 • Veronica

  Do you mind if I quote a few of your articles as long
  as I provide credit and sources back to your weblog? My blog site is in the exact same niche as yours and my
  users would really benefit from some of the information you provide here.
  Please let me know if this okay with you. Thanks a lot!

  20/01/2019 në 05:17
 • intranet.cammanagementsolutions.com

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is
  needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost
  a pretty penny? I’m not very internet smart so
  I’m not 100% positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.

  Cheers

  20/01/2019 në 09:36
 • adidas nmd

  My husband and i got now joyful when Raymond managed to finish up his research while using the precious recommendations he acquired while using the site. It is now and again perplexing to just find yourself making a gift of instructions people might have been making money from. We do know we need the writer to give thanks to because of that. All the illustrations you have made, the easy blog menu, the friendships you help to create – it’s everything sensational, and it is assisting our son and our family reason why that concept is fun, which is especially mandatory. Many thanks for all!

  20/01/2019 në 09:56
 • adidas ultra

  I intended to put you a bit of note to thank you very much over again considering the incredible thoughts you have provided at this time. It’s quite extremely generous with you to provide openly all many individuals would’ve advertised for an e book to help make some bucks for their own end, notably considering the fact that you could have done it in the event you wanted. The suggestions additionally served to be a good way to be aware that other people online have the identical dream the same as my personal own to know many more pertaining to this problem. I believe there are many more fun moments up front for people who scan your blog.

  20/01/2019 në 17:18
 • kevin durant shoes

  I simply needed to thank you so much again. I am not sure the things that I would’ve tried without the entire ideas revealed by you about this industry. It was actually a real depressing case in my circumstances, nevertheless understanding this expert tactic you treated it made me to cry with gladness. I will be thankful for this help and in addition expect you comprehend what an amazing job you are always undertaking teaching people today via your website. Most likely you have never got to know all of us.

  21/01/2019 në 00:28
 • golden goose

  I must express my appreciation to this writer just for bailing me out of this type of condition. As a result of scouting throughout the world wide web and seeing concepts that were not productive, I thought my entire life was well over. Being alive devoid of the approaches to the difficulties you have resolved by means of your entire guideline is a crucial case, and those which might have in a negative way affected my entire career if I had not encountered your web blog. That capability and kindness in taking care of everything was invaluable. I’m not sure what I would’ve done if I hadn’t discovered such a point like this. I can also at this time look ahead to my future. Thanks a lot so much for this reliable and sensible guide. I will not hesitate to suggest your web blog to anybody who requires care about this situation.

  21/01/2019 në 00:50

Komento