Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë
AL  EN

11 këshilla për sy më të mëdhenj!

Eyeliner shumë ngjyrësh, hija e duhur e korrektorit si dhe aplikimi i maskarës, janë disa nga hapat e thjeshtë për sy të mëdhenj që duhet ti shtoni në rutinën tuaj.

Një fillim i lëmuar

Sharpeis are cute. Puffy wrinkly eyes are not. Adhesive eye pads like the    review reviews57be4c69d6a394222d7c9280     ...

Sytë e enjtur dhe me rrudha nuk duken aspak bukur. Pambukët për sy mund të qetësojnë inflamacionin dhe të largojnë enjtjen për 5-10 min. “Çdo gjë e ftohtë funksionon”. “Madje edhe një qese me akull”. Pastaj aplikoni primer me bazë silikoni për të mbushur dhe zbutur linjat.

Formësoni vetullat

Groomed arched eyebrows create a flattering frame for the eyes. And anything that accentuates the eyes is going to make...

Vetullat e formësuara i japin një pamje joshëse syve, duke i zmadhuar ato. Shkulja e vetullave është një mënyrë më e lehtë e pastrimit të vetullave. Shkulni vetullat e padëshiruara për të arritur formën e dëshiruar dhe pastaj mbushni zbrazëtirat në vetulla me një laps për vetulla.

Barazoni

Dark circles can make your eyes appear smaller. The right concealer can work doubleeven tripleduty on darkness and...

Rrathët e errët mund të bëjnë që sytë të duken më të vogël. Korrektori i duhur ka veprim të dyfishtë në rrath të errëta apo njolla. Zgjidhni një hije që është pak më e çelët dhe më e ngrohtë se sa toni i lëkurës suaj për të ndritur dhe korigjuar ndërtone të kaltëra apo vjollce. Përzieni me kujdes me ndonjë sfungjer apo me anë të gishtave për të fituar një bazë të barabart.

Vizatoni një vijë të ngushtë

To enhance your lashes and frame your eyes apply a superskinny strip of black liquid liner along the base of your upper...

Për ti zmadhuar qerpikët dhe sytë, aplikoni një vijë të hollë me liner të zi të lëngshëm në qepallat tuaja duke e tërhequr një maje jasht syrit për ta bërë syrin më me maje.

Lakoni

While almost every beauty junkie will have at least one lash curler in her makeup bag we'll be the first to admit it's a...

Lakimi i qerpikëve është një hap që shumë nga ne e harrojmë ta bëjmë. Procesi 20 sekondësh bën që sytë tuaj të duken më të hapur dhe më të gjërë.

Merrni parasyshë ngjyrën

Pencil liners are also effective. But if you've worn down your brown and black eye pencils to nubs you might be in a...

Laps vijëzuesit janë gjithashtu shumë efektiv. Sa për hije të syve, ato vibrante si aqua, argjend apo roze duken më bukur në qepalla të zbrazëta “me përplot maskarë dhe vetulla të formësuara”. Shmanguni formulave mat pasi që ato nuk reflektojnë dritën si e bëjnë ato me shkëlqim.

Maskara

Did we say mascara Apply a lengthening formula like    review reviews57d5d88ee14fd0902750ec24       13.50 Shop Now along...

Aplikoni maskarë me formulë për zgjatje të qerpikëve, maskarë që do bëjë që sytë tuaj të duken më të mëdhenj. Pastaj aplikoni një maskarë për qerpik me volum për sy më joshës.

Vijëzoni vijën brenda syve

Filling in your waterline with a dark liner can look sultry paired with smoky diffused eye shadow but it can also make...

Mbushni vijën poshtë syve me një laps të bardhë për sy në mënyrë që përnjëherësh të hapni sytë tuaj dhe ti ndritni ato.

Theksoni

There's a reason that even in nofilter selfies models seem incapable of taking a bad picture  They know how to find the...

Një hije me shkëlqim apo thjesht aplikim i shkëlqyesit në mes të qepallave, nën ashtin e vetullave dhe në skajin e brendshëm të syve do bëj që sytë tuaj më të mëdhenj dhe më të hapur. Hijet me ngjyrë ari komplimentojnë ngjyrën e verdhë. Kërkoni ngjyra roze të ngrohta nëse lëkura juaj ka ndërtone roze.