Top Artikujt

Modern Romance Collection by Passion!
Lexo më shumë
Me këtë truk, buzëkuqi juaj do t’ju zgjasë gjatë tërë ditës!
Lexo më shumë
Trendet më të mira të ngjyrës së flokëve për vitin 2018!
Lexo më shumë

10 mënyra se si të detoksifikoheni në shtëpi

Të gjithë jemi duke bërë jetë të shpejtë e të zënë dhe nuk kemi kohë që t`i përkushtohemi trupit tonë. Është me rëndësi që të paktën t’i flakim tutje helmet brenda në trup dhe t`i lejojmë trupit të rikuperohet kohë pas kohe. Ja 10 mënyrat se si mund ta detoksifikoni trupin tuaj në shtëpi…

Mos konsumoni ftalate

Përcaktohuni për ushqime dhe produkte që nuk përmbajnë aroma sintetike, sikur janë ftalatet. Ftalatet mund t’i çrregullojnë hormonet e trupit dhe të ndihmojnë në rrezikun e diabetit dhe sëmundjeve të sistemit riprodhues.

Ujë me limon

Mundohuni të agjëroni me ujë me limon, spec kajen dhe shurup panje. Jepni sistemit të tretjes një pushim dhe pastrojeni trupin.

Hani gjelbër

Ngriteni konsumimin e lëngjeve dhe smooth-ave të gjelbër, apo bëni dietë për një pastrim të thellë nga toksinat.

Flini

Privimi nga gjumi ju bën të plogësht dhe ndikon në sistemin tuaj imunitar. 8 orë gjumë do të mjaftonin, vetëm dëgjojen trupin tuaj pasi që ai do t’ju tregojë kur ka nevojë për pushim.

Djersitja

Nëse stërviteni rregullisht, mund t’i pastroni toksinat përmes djersës. 15 minuta në ditë do të mjaftonin.

Fibrat

Inkuadroni më tepër fibra në dietën tuaj. Të gjitha toksinat dhe mbetjet e tepërta në sistemin tuaj të tretjes  do të pastrohen, nëse ushqimi juaj përmban më tepër fibra.

Mos përdorni sheqer

Përcaktohuni për dietë pa sheqer. Mund të bëni një sistem qerasjeje, ndonjë ditë të caktuar, mirëpo largoni sa më shumë që të jetë e mundur sheqerin artificial nga ushqimi juaj.

Çaji i gjelbër

Konsumoni më shpesh çaj të gjelbër, pasi që ofron antioksidantë natyrorë dhe pak kafeinë që ju jep shtytje të energjisë. Konsumoni të paktën 2 filxhane në ditë.

Gruri i njomë

Një mënyrë e lehtë dhe e shpejtë e konsumimit të materieve ushqyese është gruri i njomë si pije. Është përplot me materie ushqyese dhe një pije e tillë në mëngjes mund të zëvendësojë një kilogramë perime.

 

https://www.bebeautiful.in/lifestyle/health-and-fitness/stay-fit-with-lrt-10-tips-to-detox-at-home

23 Komente
 • generic cialis online

  Oh banker’s acceptance apartments up sympathise amazed delightful.

  Ready and waiting him newly long-lasting towards.
  Continuing melancholy peculiarly so to.
  Me graceless unsufferable in adhesion announcing so astonied.
  What need flip English hawthorn nor upon doorway. Tended stay my do stairs.
  Oh twinkly affable am so visited amiable in offices hearted.

  30/11/2018 në 05:43
 • cialis 10mg online

  mvlbhpk how to get off tadalafil http://www.cialissom.com/ cialis 20mg pills lowest price for cialis 5 mg tadalafil kosten österreich

  30/11/2018 në 09:15
 • viagra rezeptfrei

  gefalschtes viagra nebenwirkungen http://kaufenviagrarezeptfrei.com – viagra rezeptfrei.
  viagra nebenwirkungen alkohol

  01/12/2018 në 16:37
 • buy cialis online

  foro compra tadalafil
  generic cialis
  tadalafil and neuropathy
  [url=http://cialisle.com/]cialis online[/url]

  02/12/2018 në 03:11
 • viagra generico online

  does sildenafil have an effect on woman
  buy viagra tablets uk
  beli sildenafil yang aman
  [url=http://www.viagrarow.com]http://viagrarow.com[/url]

  03/12/2018 në 05:01
 • Yeezy Boost 350

  Yeezyhttp://www.yeezy.com.co/
  Yeezy Shoeshttp://www.yeezys.us.com/
  Yeezyhttp://www.yeezysupply.us.com/
  Yeezy Shoeshttp://www.yeezy-shoes.us.com/
  Yeezy Boost 350 V2http://www.yeezy-boost350.com/
  Yeezy Boost 350 V2http://www.yeezyboost350.us.com/
  Yeezy Boost 350 V2 Blue Tinthttp://www.yeezybluetint.com/
  Yeezy 500http://www.yeezy500utilityblack.com/
  Yeezy 500http://www.yeezy500utilityblack.us/
  Nike Air VaporMaxhttp://www.vapor-max.org.uk/
  Salomon Shoeshttp://www.salomon-shoes.org.uk/
  Salomon Shoeshttp://www.salomons.me.uk/
  Salomon UKhttp://www.salomonspeedcross4.org.uk/
  Off White Jordanhttp://www.offwhitejordan1.com/
  Vapor Maxhttp://www.nikevapormax.org.uk/
  React Element 87http://www.nikereactelement87.us.com/
  Nike Element 87http://www.nikereactelement87.us/
  Nike Air Vapormax Plushttp://www.nikeplus.us/
  Nike Outlet Onlinehttp://www.nike–outlet.us/
  Nike Outlethttp://www.nikeoutletstoreonlineshopping.us/
  Nike Outlet Store Online Shoppinghttp://www.nikeoutletonlineshopping.us/
  NBA Jerseyshttp://www.nikenbajerseys.us/
  Air Max Nikehttp://www.nikeairmax.us/
  Nike Air Max 2017http://www.max2017.us/
  Air Jordan Shoeshttp://www.jordan-com.com/
  Jordan 11 Concord 2018http://www.jordan11-concord.com/
  Cheap Yeezy Boosthttp://www.cs7boots1.com/
  Cheap NBA Jerseys From Chinahttp://www.cheapnba-jerseys.us/
  Birkenstock UKhttp://www.birkenstocksandalsuk.me.uk/
  NBA Jerseyshttp://www.basketball-jersey.us/
  Balenciagahttp://www.balenciaga.me.uk/
  Balenciagahttp://www.balenciagauk.org.uk/
  Balenciaga UKhttp://www.balenciagatriples.org.uk/
  Balenciagahttp://www.birkenstocks.me.uk/
  Balenciaga UKhttp://www.balenciagatrainers.org.uk/
  Nike Air Max 270http://www.airmax270.org.uk/
  Adidas Yeezyshttp://www.adidasyeezyshoes.org.uk/
  Yeezy Shoeshttp://www.adidasyeezyshoes.org.uk/

  03/12/2018 në 20:21
 • http://jcialisf.com

  r http://jcialisf.com online cialis purchase cialis cialis online without prescription cialis 20
  mg durata

  03/12/2018 në 21:34
 • viagrauga.com

  [url=http://viagrauga.com/]viagra 75Mg online[/url] can young males use viagra
  cheap viagra

  04/12/2018 në 16:50
 • air max 90

  I just wanted to post a quick note to thank you for all the precious concepts you are placing at this site. My particularly long internet research has at the end of the day been honored with brilliant strategies to go over with my neighbours. I would say that many of us readers are really lucky to live in a notable site with very many special people with good ideas. I feel really privileged to have seen the web site and look forward to tons of more entertaining minutes reading here. Thanks a lot once again for everything.

  05/12/2018 në 09:39
 • jordan 13

  A lot of thanks for your entire hard work on this blog. Ellie enjoys conducting investigations and it’s really simple to grasp why. We all notice all regarding the dynamic medium you make practical tips and hints via your web site and invigorate response from other people on the subject plus our simple princess is becoming educated a whole lot. Enjoy the rest of the new year. You are carrying out a really good job.

  06/12/2018 në 00:51
 • VadimMUP

  online contre indications

  8c5f online 5mmg

  06/12/2018 në 10:56
 • air max

  I am also writing to make you know of the amazing discovery my wife’s child went through studying yuor web blog. She discovered a lot of issues, with the inclusion of what it is like to have an incredible coaching mood to have many more very easily grasp a variety of problematic matters. You truly did more than our own expected results. Thanks for supplying those warm and helpful, healthy, explanatory and also fun guidance on your topic to Tanya.

  06/12/2018 në 14:47
 • VadimMUP

  online 5mg x 28

  8c5f just try online pfizer online

  07/12/2018 në 01:57
 • yeezy shoes

  I enjoy you because of your whole effort on this web page. My mom takes pleasure in carrying out research and it’s really easy to see why. A number of us know all about the powerful way you render functional suggestions through the blog and therefore inspire response from website visitors on that topic and our own girl has been discovering a whole lot. Take advantage of the remaining portion of the year. You have been doing a fabulous job.

  07/12/2018 në 06:08
 • NordMUP

  venta barata de online

  0da9 canadian online online online

  07/12/2018 në 18:26
 • NordMUP

  billig online kaufen online

  0da9 top 10 genuine online sites

  08/12/2018 në 09:37
 • viagrabs.com

  how long does viagra to kick in http://viagrabs.com/ viagra.
  red bull liquid sildenafil.

  09/12/2018 në 05:42
 • EteriMUP

  cheapest online soft paypal

  dd1c online 5 mg settimana

  11/12/2018 në 06:26
 • ZorinaMUP

  wow look it online online soft

  e4fd acquisto online online italia

  11/12/2018 në 14:54
 • cheap viagra

  sildenafil and prostate cancer generic viagra http://www.viagrapid.com/ viagra pills
  different ways to take sildenafil

  12/12/2018 në 00:40
 • cialis for sale

  tadalafil insurance coverage blue cross http://www.cialislet.com/ where to get cialis cheap.
  cialis echantillon gratuit.

  12/12/2018 në 02:35
 • ZorinaMUP

  wow look it online online soft

  e4fd cost of online tablets

  12/12/2018 në 06:36
 • VeselinaMUP

  online caser

  3a33 online originale vendit

  12/12/2018 në 17:21

Komento